KBÜ ve AYBÜ Sosyalfest İçin İş Birliği Yaptı

Karabük Üniversitesi ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest için Kurumsal Paydaş İş Birliği Protokolü imzaladı. İki üniversite, Sosyalfest’e çeşitli destekler verecek.

Aralık 28, 2023 - 10:43
 0  67
KBÜ ve AYBÜ Sosyalfest İçin İş Birliği Yaptı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu ile bir araya geldi. İki rektör, 2-3 Mart 2024 tarihlerinde KBÜ ev sahipliğinde düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest hakkında görüştü.

Sosyalfest, “Türkiye Yüzyılı için harekete geç, Sosyalfest ile gelişime öncülük et” sloganıyla KBÜ tarafından Türkiye’nin milli sosyal bilimler hamlesine katkı sunmak amacıyla hayata geçirilen bir proje. Sosyalfest, sosyal bilimler alanında çalışan akademisyen, araştırmacı, öğrenci ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek, sosyal bilimlerin gelişimine ve yaygınlaşmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

KBÜ Rektörü Kırışık, Sosyalfest kapsamında kurumsal paydaş görüşmelerine Ankara’da devam etti. Bu kapsamda AYBÜ Rektörü Köseoğlu’nu ziyaret ederek, iki üniversite arasında Sosyalfest için iş birliği imkanlarını değerlendirdi. Görüşmenin ardından KBÜ Rektörü Kırışık ve AYBÜ Rektörü Köseoğlu, Sosyalfest Kurumsal Paydaş İş Birliği Protokolü’nü imzaladı.

Protokole göre, AYBÜ, Sosyalfest’e uygulama desteği, alan desteği, iletişim ve tanıtım desteği, malî ve finansman desteği başlıklarının en az iki ya da üçünde destek olacak. Böylece AYBÜ, Sosyalfest’in kurumsal paydaşları arasında yer alacak.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow