Karabük Üniversitesi Öğrenci İşleri’ne Ulaşmak Neden Bu Kadar Zor?

Karabük Üniversitesi öğrencileri, öğrenci işleri biriminden şikayetçi. Öğrenciler, öğrenci işlerini aradıklarında telefonlara cevap alamıyorlar veya telefonlar kapatılıyor.

Kasım 25, 2023 - 13:38
 1  45
Karabük Üniversitesi Öğrenci İşleri’ne Ulaşmak Neden Bu Kadar Zor?

Karabük Üniversitesi’nde öğrenciler, öğrenci işleri birimine ulaşmakta zorluk çekiyor. Öğrenciler, öğrenci işlerini aradıklarında telefonlara cevap verilmediğini veya açılıp hemen kapatıldığını iddia ediyor. Öğrenciler, bu durumun eğitim sorunlarının giderilememesi gibi ciddi problemlere yol açtığını belirtiyor.

Öğrencilerden biri, sosyal medyada paylaştığı ses kaydında, öğrenci işlerini aradığını ancak telefonda sadece bir daktilo sesi duyduğunu ve sonra telefonun kapatıldığını anlattı. Öğrenci, ayrıca öğrenci işlerine e-posta attığını ancak teslim edilemediğini, hocalara yazdığını ancak cevap alamadığını, bu yüzden telafi sınavına veya muafiyet sınavına giremeyeceğini söyledi.

Öğrenciler, öğrenci işlerinde çalışan memurların görevlerini yapmadığını, cep telefonlarıyla oynadıklarını veya bilgisayarda internette sörf yaptıklarını ileri sürüyor. Öğrenciler, öğrenci işlerinin öğrencilere yardımcı olması gerektiğini, öğrencilerin haklarını koruması gerektiğini, öğrencilerin mağdur edilmemesi gerektiğini vurguluyor.

Öğrenciler, öğrenci işleri birimine ulaşmak için çeşitli yollar denediklerini ancak başarılı olamadıklarını ifade ediyor. Karabük Üniversitesi öğrenci işlerinde yaşanan telefonlara cevap vermeme sorunu, öğrencilerin mağdur olmasına neden oluyor. Üniversite yönetiminin bu sorunun çözümü için gerekli önlemleri alması bekleniyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow