Karabük Üniversitesi, SOSYALFEST Dış Paydaşlar Toplantısını Gerçekleştirdi

Karabük Üniversitesi, Türkiye'nin milli sosyal bilimler hamlesinin oluşumuna katkı sunmak amacıyla düzenlediği SOSYALFEST'in dış paydaşlar toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, sosyal model üretimi ve tanıtımı konularında çalışmalar yapıldı.

Aralık 16, 2023 - 11:02
 0  24
Karabük Üniversitesi, SOSYALFEST Dış Paydaşlar Toplantısını Gerçekleştirdi

Karabük Üniversitesi (KBÜ), Türkiye'nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali (SOSYALFEST) için dış paydaşlar toplantısı düzenledi. Toplantıda, sosyal model üretimi ve tanıtımı konularında çalışmalar yapıldı.

Toplantının amacının, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ifade ettiği "Türkiye Yüzyılı" vizyonuna katkı sağlamak olduğu belirtildi. KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, toplantının ardından yaptığı açıklamada, "SOSYALFEST'in yarışma ve festival şeklinde iki kategoride gerçekleştirileceğini duyurduk. Yarışmalarda üniversite kategorisi, lise kategorisi ve ortaokul kategorisi olacak. Festival boyutunda ise alan etkinlikleri, ürün tanıtımları, sosyal model tanıtımları gibi çok çeşitli alanlarda etkinlik yapılacak." dedi.

Kırışık, "SOSYALFEST'in Türkiye çapında kültür haline gelmesini hedefliyoruz. Bu festival sayesinde insanların sosyal modelin ne olduğunu anlamasına, sosyal model üretmenin önemine ve kurumların ürettikleri sosyal modellerin tanıtılmasına hizmet edecek çok kapsamlı bir etkinlik planlıyoruz." diye konuştu.

Toplantının sonunda Karabük Baro Başkanı Emrah Köklü de SOSYALFEST'in Barolarla iş birliği içerisinde yürütülmesi için birlikte yapılacak bir toplantının bunun tanıtımında yardım edeceğini söyledi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow