KYK Yurtlarında Asansör Kazaları Bitmiyor: Öğrenciler İsyan Etti

İzmir ve Şanlıurfa’da KYK yurtlarında yaşanan asansör kazaları öğrencilerin tepkisine neden oldu. Öğrenciler, yurt yönetimini ve KYK’yı protesto etti.

Aralık 17, 2023 - 21:51
 0  83
KYK Yurtlarında Asansör Kazaları Bitmiyor: Öğrenciler İsyan Etti

İzmir ve Şanlıurfa’da Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı yurtlarda asansör kazaları yaşandı. İzmir’de bir öğrenci asansörün düşmesi sonucu yaralandı, Şanlıurfa’da ise iki öğrenci asansörde mahsur kaldı. Öğrenciler, yurt yönetimini ve KYK’yı sorumsuzlukla suçlayarak protesto gösterisi düzenledi.

Barınamıyoruz isimli sosyal medya hesabından paylaşılan görüntülere göre, İzmir’in Buca ilçesindeki Gazi Ayşe Kız Yurdu’nda bir öğrencinin bulunduğu asansör beşinci kattan ikinci kata düştü. Öğrenci, yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Yurtta kalan diğer öğrenciler ise, asansörlerin aylardır bozuk olduğunu ve CİMER’e şikayet ettiklerini ancak hiçbir sonuç alamadıklarını belirtti.

Şanlıurfa’daki Hacer Ana Kız Yurdu’nda ise iki öğrenci asansörde 45 dakika boyunca mahsur kaldı. Asansör içerisinde video kaydı yapan öğrenciler, ekiplerin gelmesini beklediklerini ancak hiçbir ilerleme olmadığını söyledi. Asansördeki bir öğrencinin baygınlık geçirdiği de ifade edildi. Öğrenciler, “Her KYK’da bunu yaşamak zorunda mıyız? Bu iş böyle gitmeyecek, gitmez de.” diyerek tepkilerini dile getirdi. Asansörde mahsur kalan öğrenciler daha sonra ekipler tarafından kurtarıldı.

Öte yandan, Şanlıurfa Hacer Ana Yurdu’nda kalan öğrenciler, asansörlerin sıklıkla arızalanmasını protesto etti. Öğrenciler, “Katil KYK” , “Susma, sustukça sıra sana gelecek” sloganları atarak yurt yönetimini ve KYK’yı eleştirdi. Asansörden kurtarılan bir öğrenci de yurt görevlisine, “İçerideydim, orada ölmem mi gerekiyordu?” diyerek çıkıştı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow