Karabük Üniversitesi ve Ankara Medipol Üniversitesi Arasında Akademik İş Birliği Protokolü

Karabük Üniversitesi ile Ankara Medipol Üniversitesi arasında akademik iş birliği protokolü imzalandı. Protokol, ortak araştırma projeleri, öğrenci değişimi, siber güvenlik, yapay zeka ve daha birçok alanda iş birliğini kapsıyor.

Aralık 2, 2023 - 19:10
 0  30
Karabük Üniversitesi ve Ankara Medipol Üniversitesi Arasında Akademik İş Birliği Protokolü

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ile Ankara Medipol Üniversitesi arasında akademik iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında iki üniversite, ortak araştırma projeleri, öğrenci değişimi, siber güvenlik, yapay zeka ve daha birçok alanda iş birliği yapacak.

Protokol, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık ile Ankara Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Zeki Şengil tarafından Rektörlük makamında imzalandı. Protokol törenine KBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Elif Çepni, Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş ve Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi İsa Avcı da katıldı.

Protokolün imza töreninde konuşan KBÜ Rektörü Kırışık, devlet üniversitesi ile vakıf üniversitesinin birlikte çalışmasının önemine değindi. Kırışık, “Üniversitelerimizin güçlerini birleştiriyoruz. Türkiye, dünya ve insanlık için faydalı işler, hizmetler yapmak istiyoruz. Ankara Medipol Üniversitemiz çok güçlü bir Üniversite. İnşallah iki üniversitemiz çok güzel işler, faaliyetler, projeler çıkaracaktır” dedi.

Ankara Medipol Üniversitesi Rektörü Şengil de protokolün somut değerler üreteceğini belirtti. Şengil, “Bu protokolle ilgili ‘Birlikte çalışma istişaresini yaptığımız dönemde bir devlet üniversitesiyle vakıf üniversitesinin birlikte nasıl çalışabileceğini de ortaya koymuş oluruz’ diye konuştuk. İnşallah Allah mahcup etmez, ülkeye faydalı birtakım sonuçlar üreteceğimiz iş birlikleri, örnek çalışmalar yapmış oluruz” dedi.

Protokol, ortak araştırma projeleri, akademik iş birliği, siber güvenlik, yapay zeka alanında, öğrenci değişimi, TÜBİTAK ve uluslararası projeler, Sosyalfest ve Sağlıkfest, ortak konferanslar, bilimsel ve teknolojik araştırma geliştirme projeleri ve birçok iş birliğini kapsıyor.

Protokolün imzalanmasının ardından iki üniversite rektörü, KBÜ Demir Çelik Kampüsünü gezdi. Kampüste bulunan Demir Çelik Enstitüsü, Demir Çelik Müzesi, Demir Çelik Teknoloji Merkezi, Demir Çelik Test ve Analiz Laboratuvarı, Demir Çelik Fabrikası ve Demir Çelik Sanat Galerisi’ni ziyaret eden rektörler, kampüs hakkında bilgi aldılar.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow