KBÜ’de Başarılı Akademisyenlere BAP Ödülleri Takdim Edildi

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Bilimsel Araştırma Projeleri kapsamında Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilim alanlarında en yüksek puanı alan 26 akademisyene başarı belgesi verdi. Rektör Kırışık, ayrıca Sosyal Bilimler Festivali projesine de değindi.

Aralık 29, 2023 - 14:44
 0  76
KBÜ’de Başarılı Akademisyenlere BAP Ödülleri Takdim Edildi

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) çerçevesinde üç farklı bilim dalında başarılı projeler yapan akademisyenlere ödüllerini takdim etti.

KBÜ Konferans Salonunda düzenlenen törene, Rektör Kırışık’ın yanı sıra, rektör yardımcıları, dekanlar, akademisyenler ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Rektör Kırışık, göreve geldikleri günden bu yana “Bilim Merkezli Öğrenci Dostu Üniversite” ilkesini benimsediklerini ve bilimi merkeze aldıklarını söyledi. Üniversitede akademik teşvik sıralamasını hayata geçirdiklerini ve derece yapmış akademisyenlerin listesini rektörlük girişinde yayınladıklarını belirten Kırışık, bugün de BAP kapsamında Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilim alanlarında proje puan tablosuna göre belirlenen kriterleri sağlayan 26 akademisyene başarı belgesi verdiklerini ifade etti.

Kırışık, ayrıca Türkiye’de ilk defa düzenledikleri Sosyal Bilimler Festivali (SOSYALFEST) projesine de değindi. Bu projeye pek çok üniversite, kamu kurumu ve bakanlığın destek verdiğini ve çok orijinal bir proje olarak gördüklerini anlatan Kırışık, şu ana kadar 200’e yakın proje başvurusu aldıklarını ve bu sayının 10 bine ulaşmasını beklediklerini kaydetti.

Kırışık, konuşmasının ardından Fen Bilimleri alanında birincilik elde eden Prof. Dr. Hayrettin Ahlatcı, Sağlık Bilimleri alanında birincilik elde eden Dr. Öğretim Üyesi Durdane Yılmaz Güven ve Sosyal Bilimler alanında birincilik elde eden Dr. Öğretim Üyesi İrfan Yurt’a teşekkür plaketlerini takdim etti.

Törenin sonunda Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörü Doç. Dr. Caner Özcan, 2024 yılı BAP uygulama esasları hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow