Karabük’te Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Karabük’te İl Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Yavuz başkanlığında gerçekleştirildi. Karabük'ün turizm potansiyeli masaya yatırıldı.

Kasım 29, 2023 - 09:43
 0  22
Karabük’te Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Karabük Valisi Mustafa Yavuz başkanlığında yapılan İl Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda kentteki turizm potansiyelleri, yeni gezi rotaları ve sürdürülebilirlik turizmi programı hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Karabük’ün doğası, tarihi ve kültürü ile çeşitli turizm destinasyonlarına sahip olduğunu belirten Vali Yavuz, bu destinasyonları geliştirmek için turizmciler, yerel yönetimler, STK’lar ve kamu kurumları ile iş birliği içinde olacaklarını söyledi. Çevre illerle entegrasyon sağlayarak Karabük turizmini daha da canlandırmak istediklerini ifade eden Yavuz, “Dört mevsimin farklı güzelliklerini bir arada yaşayan ilimizde, bu güzellikleri avantaja çevirebilmeliyiz. Go Karabük ve Gezsen Karabük sayfalarımızı daha aktif kullanmalıyız. Tanıtımlarda broşür, bülten gibi kâğıt materyaller yerine dijital ve sosyal medya mecralarını daha aktif kullanmalıyız” dedi.

Toplantıda ayrıca Türkiye Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Batı Karadeniz Sorumlusu Mustafa Ercenk Kocaoğlu tarafından Go Karabük, Gezsen Karabük, Karabük ilinin turizm potansiyeli ve diğer Karadeniz illerine entegrasyonu, sürdürebilirlik turizmi programı hakkında sunum yapıldı. Sunumda Karabük’ün UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Safranbolu ve Karabük Demir Çelik Fabrikaları gibi önemli turizm değerlerine dikkat çekildi. Ayrıca kentteki Yenice Ormanları, Eflani Göleti, Hadrianapolis Antik Kenti, Bulak Mağarası gibi alternatif turizm olanakları da tanıtıldı.

Toplantı, Alt Çalışma Grupları’nın kurulması kararının ardından, turizm potansiyelinin arttırılması, çeşitlendirilmesi, markalaştırılması ile ilgili olarak karşılıklı görüş alışverişi yapılarak sona erdi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow