Karabük’te Uyuşturucu Ticaretine Darbe: 2 Gözaltı

Karabük’te emniyet ekipleri tarafından düzenlenen iki ayrı uyuşturucu operasyonunda 2 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin üzerinde çeşitli uyuşturucu maddeler ve ruhsatsız silah ele geçirildi.

Kasım 24, 2023 - 20:31
 0  18
Karabük’te Uyuşturucu Ticaretine Darbe: 2 Gözaltı

Karabük’te uyuşturucu ticareti yapan şüphelilere yönelik iki ayrı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlarda 2 şüpheli gözaltına alınırken, çok sayıda uyuşturucu madde ve ruhsatsız silah ele geçirildi.

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu veya uyarıcı madde temin ve ticaretinin önlenmesi faaliyetleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, kentte uyuşturucu ile faaliyeti olduğu belirlenen Ö.E. ve N.Ç. isimli şahıslara yönelik operasyon düzenledi. Şüphelilerin üzerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda daralı ağırlığı 4.51 gram sentetik kannabinoid (bonzai), 32 sentetik ecza hapı (lyrica-galara), 90 ecstasy, daralı ağırlığı 46.50 gram metamfetamin, daralı ağırlığı 3.16 gram reçine esrar, daralı ağırlığı 1.12 gram bonzai, 5 sentetik ecza maddesi, 1 ruhsatsız tabanca ve 50 mermi ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler hakkında, “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti”, “uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak” ve “6136 SKM” suçlarından adli işlem başlatıldı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow