Karabük'ün İki İlçesinde Kar Yağışı Nedeniyle Eğitime Ara Verildi

Karabük'ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi. Kar yağışının devam ettiği ilçelerde, vatandaşlara dikkatli olmaları çağrısı yapıldı.

Aralık 25, 2023 - 10:10
 0  73
Karabük'ün İki İlçesinde Kar Yağışı Nedeniyle Eğitime Ara Verildi

Karabük'ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Kar kalınlığının yer yer 50 santimetreyi bulduğu ilçelerde, yolların kapanmaması için karla mücadele çalışmaları sürüyor.

Karabük Valiliği, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle ilçelerdeki taşımalı eğitim ve öğretime 25 Aralık 2023 Pazartesi günü ara verildiğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada, "Eflani ve Ovacık ilçelerimizde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 25 Aralık 2023 Pazartesi günü taşımalı eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir. Kar yağışının devam ettiği ilçelerimizde, vatandaşlarımızın gerekmedikçe yola çıkmamaları, çıkmak zorunda kalanların ise kış lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı gibi araç kış donanımlarını yanlarında bulundurmaları önem arz etmektedir" denildi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow