KBÜ Orman Fakültesi’nde Zonguldak Orman Bölge Müdürü’nden Kariyer Toplantısı

KBÜ Orman Fakültesi’nde Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, öğrencilere ormancılık mesleği ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bayraktaroğlu, ormancılığın insanın yaşamındaki üç kaynağı içeren tek meslek olduğunu vurguladı.

Aralık 21, 2023 - 19:43
Aralık 21, 2023 - 19:44
 0  59
KBÜ Orman Fakültesi’nde Zonguldak Orman Bölge Müdürü’nden Kariyer Toplantısı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Orman Fakültesi’nde “Kariyer Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıda Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, öğrencilere ormancılık mesleği ve çalışmaları hakkında sunum yaptı.

Toplantının açılışında konuşan Orman Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hasan Solmaz, ormancılık mesleğinin önemine değinerek, öğrencilerin bu mesleği seçmelerinin kendilerini gururlandırdığını söyledi. Solmaz, öğrencilere meslek hayatlarında başarılar diledi.

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu ise, ormancılığın insanın yaşamındaki üç kaynak olan hava, su, toprağı içeren tek meslek olduğunu belirterek, “Ormanlar, insanların yaşam kaynağıdır. Ormanları yönetmek, korumak, geliştirmek ve genişletmek bizim görevimizdir. Ormancılık prensiplerini göz ardı etmeden, uygulama birimlerinde karşılaşılan sorunlara çözüm üreten, yön veren, koruma, üretim ve çok yönlü faydalanmada operasyonel gücümüzü artıracak, bakanlığımız ve genel müdürlüğümüzün vizyonuna yakışır çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Bayraktaroğlu, sunumunda ormancılık çalışmalarının tarihçesi, mevzuatı, planlaması, uygulaması, denetimi, personel yapısı, eğitimi, araştırma ve geliştirme faaliyetleri, sosyal ormancılık, orman yangınları, ormancılıkta teknoloji kullanımı, ormancılıkta kariyer olanakları gibi konulara değindi. Bayraktaroğlu, sunumun ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Toplantı, Orman Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hasan Solmaz’ın Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu’na teşekkür belgesi takdim etmesiyle sona erdi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow