KBÜ, Su Verimliliği Seferberliğine Suni Çimli Stadyumla Destek Verdi

Karabük Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı “Bir Damla da Sen Ol” su verimliliği seferberliğine katıldı. Zemini suni çime dönüştürülen stadyum, Rektör Kırışık tarafından açıldı. Stadyum, hem su tasarrufu sağlayacak hem de üniversite ve halka spor alanı sunacak.

Aralık 29, 2023 - 14:56
 0  69
KBÜ, Su Verimliliği Seferberliğine Suni Çimli Stadyumla Destek Verdi

Karabük Üniversitesi (KBÜ), “Bir Damla da Sen Ol” parolasıyla yürütülen su verimliliği seferberliğine suni çimli stadyum projesiyle destek verdi. Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumu, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık tarafından açıldı.

Stadyumun açılışı, akademik ve idari personel arasında yapılan dostluk maçıyla kutlandı. Maçın ardından konuşan Rektör Kırışık, stadyumun hem su tasarrufu hem de spor imkanı sağladığını belirtti. Kırışık, “Stadyum suni çim projemizle Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu ‘Bir Damla da Sen Ol’ parolasıyla yürütülen su verimliliği seferberliğine Karabük Üniversitesi olarak biz de dahil olduk. Bu projemizle çim saha için kullanılan günlük 350 ton suyu tamamen tasarruf etmiş olmaktayız. Ayrıca çim saha bakım maliyetlerini tamamen ortadan kaldırmış bulunmaktayız. Suni çim sahanın kendi maliyetini 3-4 sene içerisinde tamamen karşılayacağı görülmektedir. Çim sahanın haftada bir günden fazla kullanılması oldukça zordur. Kullanım kolaylığı ve yaygınlığı açısından üniversite öğrencilerimize, akademik, idari personelimize ve Karabük halkımıza her gün her saat kullanabilecekleri yeni bir spor alanı daha kazandırmış bulunmaktayız.” dedi.

Rektör Kırışık, stadyumun üniversite ve Karabük için hayırlı olmasını dileyerek, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun yeni adıyla Spor Bilimleri Fakültesi olacağını ve burada çeşitli sportif faaliyetler planladıklarını söyledi. Kırışık, konuşmasının ardından beraberindekilerle birlikte stadyumun açılış kurdelesini kesti.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow