Offroad Tutkunlarının Kar Zevki, Köylülerin Eziyetine Dönüşüyor

Karabük’te offroad tutkunları karın keyfini çıkarırken, köylüler bozulan yolların eziyetini çekiyor.

Aralık 18, 2023 - 16:24
 0  69
Offroad Tutkunlarının Kar Zevki, Köylülerin Eziyetine Dönüşüyor

Karabük’ün yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı, offroad tutkunlarını sevince boğarken, orman köylülerine eziyet oldu. Karabük Safranbolu Otomobil ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Kulübü Derneği (KARDOFF) üyeleri, karla kaplanan yaylalara 20 araçlık konvoyla akın etti.

Offroad tutkunları, araçlarını çamura saplayıp patinaj ettirerek derin çukurlar oluşturdu. Bu durum, köylü vatandaşların yaylalarına gitmek için kullandığı yolları kullanılmaz hale getirdi. KARDOFF üyeleri, 4x4 araçlarıyla karın zevkini çıkarırken, açtıkları çukurlar ve bozdukları yollarla zevklerinin bedelini ‘eziyet’ olarak köylü vatandaşlara bıraktılar.

Bahar aylarıyla birlikte yaylalara giden köylüler, offroad tutkunlarının yağışlı havalarda kar ve çamur safarisi yapmaları sonucunda bozulan yollardan mustarip. Her yıl aynı eziyeti çektiklerini ifade eden orman köylüleri, yetkililerin bu duruma artık “dur” demesinin vaktinin geldiğini söylediler.

Bu durum, kentteki “zevk ve çile” farklılığını bir kez daha gözler önüne serdi. Parası olan, arazi araçlarıyla karın keyfini çıkarırken, doğal gaz faturasını ödemekte zorlanan, kıt kanaat geçinen, odun, kömür almakta zorlanan vatandaş ise battaniye altında üşümeme telaşında.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow