Alkollü Sürücü Yüzünden Hayatını Kaybeden Motokurye İçin Konvoylu Tepki

Karabük'te alkollü sürücünün çarptığı motokurye Tevfik Arayıcı'nın ölümüne meslektaşları sessiz kalmadı. Motokuryeler, yasa talep ederek konvoy oluşturdu.

Aralık 13, 2023 - 20:18
 0  99
Alkollü Sürücü Yüzünden Hayatını Kaybeden Motokurye İçin Konvoylu Tepki

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yaşanan trafik kazasında, alkollü sürücünün çarptığı motokurye Tevfik Arayıcı hayatını kaybetti. Meslektaşları, Tevfik Arayıcı'yı anmak ve haklarını savunmak için konvoy oluşturdu.

Karabük Üniversitesi öğrencisi olan ve motokuryelik yapan Tevfik Arayıcı, 260 promil alkollü olan Serkan Furkan Y. yönetimindeki hafif ticari aracın çarpması sonucu ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Arayıcı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Arayıcı'nın ölümü, motokuryeleri derinden üzdü. Meslektaşları, Arayıcı'nın cenazesine katıldıktan sonra bir araya gelerek konvoy oluşturdu. Grup adına açıklama yapan Furkan Kayacık, "Burada toplanma sebebimiz, her geçen gün 81 ilde nice Tevfik gibi kardeşlerimizi verdiğimiz hizmet uğruna hak etmedikleri şekillerde son yolculuklarına uğurlamamızdır. Bizler pandemi zamanında kahraman olarak söz edilip anılırken şu an maalesef haberlerde konu olarak bile geçmiyoruz. Bu yüzden, Tevfik kardeşimiz gibi nice kayıplarımızın ve sonrasında yakınlarının duyulmayan sessiz çığlıklarına bir ses olup, aynı zamanda da nice meslektaşlarımızın aramızdan ayrılmaması için devletimizden bir an önce yasa talep edip bizleri duymalarını istiyoruz" dedi.

Kayacık, motokuryelerin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, haklarının korunması ve güvenliğinin sağlanması için yasal düzenleme yapılmasını istedi. Açıklamanın ardından motosikletliler, kornalar çalarak konvoy halinde ilçe merkezinde tur attı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow