KBÜ Mezuniyet İstiyor

KBÜ Mezuniyet İstiyor

KBÜ Mezuniyet İstiyor

Karabük Üniversitesi öğrencileri, “Kosssskoca Karabük Üniversitesi öğrencilere bi tören yapmadan yollamaz” paylaşımıyla mezuniyet töreni istediklerini dile getiriyor.

“KBÜ 2020 yılı mezuniyet töreni” istekleri sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarla hızla yayıldı ve mezun olacak öğrenciler arasında gündem oluşturdu.

KBÜ Mezuniyet İstiyor

Sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarla hızla yayılan mezuniyet töreni taleplerine değişik alternatifler de sunuluyor. Koronavirüs salgınına atıfta bulunarak “mezuniyet töreni yerine maskeli balo da olur” gibi paylaşımlar dikkat çekiyor.

KBÜ Mezuniyet İstiyor

Bilindiği üzre koronavirüs vakıalarının hızla yayılması sonucunda üniversiteler zorunlu tatil edilmişti. Tüm öğrenciler eşyalarını bile almadan “nasıl olsa bir – iki haftaya döneriz” düşüncesiyle memleketlerine gönderilmişti. Bu yıl mezun olacak öğrenciler ise “o zamana kadar virüs biter” umuduyla yıl sonunda yapılacak Mezuniyet törenine hazırlık yapıyorlardı. Fakat beklentilerin ötesinde yaşanan gelişmeler umutları köreltse de  “normalleşme” sürecinin başlaması umutları yeniden yeşertti.

KBÜ Mezuniyet İstiyor

Bir çok twitter hesabından #kbumezuniyetistiyor hashtagı ile yapılan paylaşımlar öğrencilerin mezuniyet törenini ne kadar çok istediklerini gözler önüne seriyor.

KBÜ Mezuniyet İstiyor

@krbkuni ve @kburektoru hesabı üzerinden üniversite yönetimine çağrıda bulunan öğrenciler, mezuniyet töreni isteklerine Üniversite yönetiminin sessiz kalmamasını istiyor.
KBÜ Mezuniyet İstiyor
Önümüzdeki günlerde koronavirüs vakıalarında düşüşlerin yaşanacağı ve “normalleşme” sürecine hızla geçileceğini düşünen öğrencilerin umutlu bekleyişleri devam ediyor.
Arkadaşlarının da Haberi Olsun!