Valilikten Karantina Açıklaması

Valilikten Karantina Açıklaması

Valilikten Karantina Açıklaması

Karabük Valiliği koronavirüs şüphesi ile Umre ziyareti sonrası karantina altına alınan yaşlı çift hakkında basın açıklaması yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada;

Bazı sosyal medya hesapları ile internet haber sitelerinde yer alan Corona Virüs Hastalığı şüphesi ile ilgili haberlere ilişkin olarak aşağıda yer alan basın açıklamasının yapılması gerekli olmuştur.

28 Şubat tarihinde Umre ziyaretinden dönen ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün bugünkü kontrolleri esnasında öksürük şikâyeti olduğu tespit edilerek KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine müracaat etmeleri sağlanan iki vatandaşımız, KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Bayır Mahallede bulunan ek binada kontrol altına alınmışlardır.

Hastalarımızdan alınan numuneler Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Referans Laboratuarına gönderilmiştir. Hastalarımızın genel durumları son derece iyi olup, kendilerinden alınan numune sonuçları temiz çıkana kadar takipleri sürecektir.” ifadelerine yer verildi.

Ne Olmuştu?

28 Şubat Cumartesi günü Umre ziyareti için gittikleri Suudi Arabistan’dan yaşadıkları memleketleri Karabük’e dönen 65 ve 64 yaşındaki karı koca bu hava alanında yapılan tetkiklerden geçmelerine rağmen, bu sabah öksürük ve ateş şikayeti nedeniyle aile hekimine başvurdukları ve Korona Virüs şüphelisi vakıa olarak Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından karantina altına alındıkları öğrenildi.

Test Sonuçları bekleniyor!

Yaşlı çiftten alınan numunelerin Ankara’ya gönderildiği ve birkaç gün içinde Covit-19 virüsü olup olmadığına dair test sonuçlarının geleceği de edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Şayet korona virüs ile ilgili son gelişmeleri, yayılma haritasını, virüsün görüldüğü ülkeleri görmek isterseniz buraya dokunabilirsiniz.

Karabük Öğrenci Rehberi Kampüs Haberleri

Arkadaşlarının da Haberi Olsun!