KBÜ'nün SOSYALFEST Kervanına kayseri Üniversitesi de Katıldı

Kayseri ve Karabük Üniversiteleri, Türkiye’nin ilk uluslararası sosyal bilimler festivali olan SOSYALFEST için kurumsal paydaş iş birliği protokolü imzaladı.

Aralık 20, 2023 - 10:45
 0  59
KBÜ'nün SOSYALFEST Kervanına kayseri Üniversitesi de Katıldı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörlüğü ile Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörlüğü arasında Sosyal Bilimler Festivali (SOSYALFEST) kurumsal paydaş iş birliği protokolü imzalandı.

Türkiye’nin ilk uluslararası sosyal bilimler festivali olacak olan SOSYALFEST, Karabük Üniversitesi’nin projesi olarak milli sosyal bilimler hamlesinin başlatılması ile ilgili birçok paydaşın katılımıyla düzenlenecek. Etkinlik ilki 2-3 Mart 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kayseri Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen kurumsal paydaş iş birliği protokolü imza töreninde konuşan Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, üniversiteler arasında akademik ve öğrenci işbirlikleri konusunda istişarelerde bulunduklarını belirtti. Karamustafa, Kayseri Üniversitesi’nin de SOSYALFEST’in kurumsal paydaşı olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Karamustafa, “Bu proje ile ülkemizde sosyal bilimler alanında gerçekten ciddi katkıların oluşacağını düşünmekteyiz. Büyük bir heyecan duyduğum böyle bir etkinliğin, Kayseri Üniversitesi’nin kurumsal paydaşı olmasından dolayı memnuniyetimizi bir kez daha ifade etmeliyim. Karabük Üniversitesi ile bu manada güzel bir işbirliği başlatıyoruz. Kayseri Üniversitesi olarak bununla ilgili heyecan ve motivasyon oluşturmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık ise yaptığı konuşmada, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’ya nazik kabullerinden dolayı teşekkür etti. Kırışık, SOSYALFEST’in kapsamını anlattı. Kırışık, “Festival iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşama üniversite, lise ve ortaokul kategorilerinde yarışmaları içermektedir. Üniversite kategorisinde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri; lise kategorisinde lise öğrencileri, ortaokul kategorisinde ise ortaokul öğrencileri, bu yarışmalara sosyal modeller üreterek katılabilecekler. Bu sosyal modellerle ülkemizin ve dünyanın sorunlarına çözüm üretecek yaklaşımlar geliştirmelerini hedefliyoruz. ve sosyal bilimler sahasında yaşanan problemlerin bizzat gençlerimiz tarafından üretilen sosyal modeller ile çözülmesini ve böylelikle sosyal model geliştirme kültürünün ülkemizde yaygınlaşmasını istiyoruz. Sosyalfest’in ikinci aşamasında ise festivaller var. Festival aşamasında ülkemizin değerlerini, ülkemizin kurumlarının yapmış olduğu sosyal modelleri, projeleri ve belediyelerimizin yapmış olduğu sosyal modelleri ve bunun dışında gastronomi, turizm, sanat, kültür gibi pek çok alanda üretilen sosyal modellerin sunulacağı ve stantlarda tanıtımının yapılacağı festival ortamının oluşmasını ve tüm Türkiye’den insanlarımızın ve gençlerimizin buraya katılmasını istiyoruz. Sosyal Bilimler Festivalinin ilkini 2-3 Mart 2024 tarihlerinde Karabük Üniversitemizde yapacağız. Bundan sonraki Sosyalfest programlarımız ülke içi ve ülke dışında devam edecek. İnşallah ileriki dönemlerde Sosyalfest yarışmalarının birini de Kayseri’de yapma konusunda Sayın Rektörümüzle anlaşmaya vardık. Ben imzalanan iş birliğinin ülkemize ve her iki üniversitemize hayırlı olmasını diliyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından her iki üniversitenin rektörü, iş birliği protokolüne imza attı.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow