KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı!

KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı!

KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı!

Nihayet KYK burs sonuçlarında öğrencilerin merakla beklediği tarih geldi. Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan KYK burs sonuçları geçen yıla nazaran 10 daha geç açıklandı. Öğrencilerin merakla ve sabırsızlıkla beklediği kredi ve burs sonuçları sonunda açıklandı. KYK burs sonuçlarına öğrenciler haberimizdeki linkler üzerinden erişim sağlayabilecek. KYK burs sonuçları sonrasında bazı çok önemli detaylar da bulunuyor…

Haftalardır merakla beklenen KYK burs sonuçları Yurtkur‘un resmi sayfasından son dakika duyurusu ile açıklandı. KYK burs başvuru sonuçlarını merakla bekleyen öğrenciler için sevindirici haber geldi ve KYK burs ve kredi başvuru sonuçları 16 Kasım itibarıyla yayınlandı.

2019-2020 Dönemi Kredi/Burs Sonuçları için tıklayınız

GENÇLİK VE SPOR BAKANI TWITTER’DAN DUYURDU tüm İnternet haber siteleri manşetten duyurdu.

KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı

BURS ALANLAR İÇİN DERS ORTALAMASI ÇOK ÖNEMLİ

Kurumdan yapılan açıklamada; “Kurumumuzdan burs/öğrenim kredisi alan öğrencilerin başarı durumları YÖK Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden sorgulanmaktadır. Hazırlık sınıfı öğrencileri hazırlık sınıfını geçerek bir üst sınıfa başlamaları, diğer sınıflarda ise 4′ lük sistem üzerinden diploma notu 2 ve üzeri, 100′ lük sistem üzerinden diploma notu 53,33 ve üzeri olan öğrenciler başarılı olarak değerlendirilmesi hususu Kurum Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanmıştır. Diploma notu bu puanların altında kalan veya hazırlık sınıfını geçemeyen öğrencilerin bursu öğrenim kredisine dönüştürülmektedir.” denildi.

UNUTMAYIN!
SONUÇLAR SONRASINDA TAAHHÜTNAME ONAYINA DİKKAT!

Sonuçlar açıklandıktan sonra, burs veya kredi kazanan üniversite öğrencileri, E-Devlet üzerinden taahhütname onayını onaylaması gerekiyor. Burs kazanıldığı taktirde, üniversite öğrencisi taahhütnameyi onaylamazsa burstan yararlanamıyor.

Arkadaşlarının da Haberi Olsun!