YKS Sınav Tarihi Açıklandı

YKS Sınav Tarihi Açıklandı

YKS Sınav Tarihi Açıklandı

YKS ne zaman yapılacak? İşte 2020 üniversite sınavı başvuru tarihi…

ÖSYM sınav takviminin açıklanması ile öğrencilerin merakla beklediği YKS tarihleri de belli oldu. Aynı zamanda YKS’nin başvuru ve sonuçların duyurulacağı tarihleri de açıklandı.

Açıklamaya göre üniversite sınavı ne zaman yapılacak? İşte TYT, AYT ve YDT tarihleri…

Üniversite adaylarının sabırsızlıkla ve heyecanla beklediği YKS tarihi duyuruldu. YKS, Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 farklı oturumda gerçekleştirilecek. Peki 2019 YKS başvuruları ne zaman?

YKS NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS Sınav Tarihi AçıklandıYüksek öğretim Kurumları Sınavı, Yükseöğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı’nın (LYS) birleştirilmesinden oluşuyor. YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere 3 farklı oturumda gerçekleştiriliyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2020 Yılı Sınav Takvimi ilan edildi. Buna göre, 20-21 Haziran 2020’de tüm oturumları tamamlanacak yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) başvuruları, 6 Şubat – 3 Mart 2020’de alınacak, sonuçlar 23 Temmuz 2020’de açıklanacak.

Tüm Öğrenci Haberleri için Dokunun!

Haber

Arkadaşlarının da Haberi Olsun!