Karabük’te Öğretmenler Günü Coşkusu ve Hüzün

Karabük’te 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlanırken, şehit öğretmenler de unutulmadı. Öğrencilerin sergilediği oratoryo izleyenleri duygulandırdı.

Kasım 24, 2023 - 16:49
 0  26
Karabük’te Öğretmenler Günü Coşkusu ve Hüzün

Karabük’te 24 Kasım Öğretmenler Günü, hem coşku hem de hüzün içinde kutlandı. Şehit öğretmenlerin anısına düzenlenen oratoryo, salondakileri gözyaşlarına boğdu.

Öğretmenler Günü kutlamaları, Yenişehir Atatürk Köşesi’nde çelenk sunumuyla başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, tüm öğretmenler adına çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören sona erdi.

Kutlamalar, 100. Yıl Kültür Merkezinde devam etti. Programa Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. İsmail Gökçek, il protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Öğrenciler şiirlerini okudu. Bu yıl göreve başlayan öğretmenler yemin etti. Emekli olan öğretmenlere Vali Yavuz tarafından hizmet şeref belgesi ve plaket takdim edildi. Okullarda düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere de ödülleri Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker tarafından verildi.

Programın en dikkat çeken bölümü ise Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Benim Eserim’ isimli oratoryo oldu. Oratoryoda, bir öğretmenin öğrencileriyle yaşadığı hikaye anlatıldı. Oratoryoda ayrıca bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen öğretmenler de anıldı. Şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın seslendirdiği Magusa Limanı parçası, salonda duygu seli oluşturdu.

Program, şehit öğretmenler için yapılan dua ile sona erdi.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow