Karabük Üniversitesi 'nde Öğrencilere Bağımlılıkla Mücadele Semineri Veriliyor

Karabük Üniversitesinde Oryantasyon Programları Kapsamında Emniyet Mensuplarınca Bağımlılıkla Mücadele Semineri Veriliyor

Ekim 3, 2023 - 20:06
Kasım 21, 2023 - 18:05
 0  28
Karabük Üniversitesi 'nde Öğrencilere Bağımlılıkla Mücadele Semineri Veriliyor

Karabük Üniversitesinde 2023-2024 Akademik Yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan öğrencilere, Oryantasyon Programı kapsamında Karabük Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis memurları ve Karabük İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından seminer verildi. 

2023-2024 Akademik Yılının başlamasıyla Karabük Üniversitesinde eğitime yeni başlayan öğrenciler için Oryantasyon Programları düzenleniyor. Fakültelerin konferans salonlarında bir araya gelen akademisyenler ve fakülte yöneticileri, Üniversiteye yeni başlayan öğrencilere, Karabük Üniversitesindeki sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile birimler hakkında bilgi veriyor. Oryantasyon Programları kapsamında bilişim teknolojileri, internet ve sosyal medyanın bilinçli kullanımı, uyuşturucu, alkol, kumar ve tütün gibi zararlı maddelerin kullanılmaması açısından farkındalık oluşturmak amaçlanıyor. Bu kapsamda Karabük Emniyet Müdürlüğüne bağlı görevli polis memurları ve Karabük İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından Karabük Üniversitesi öğrencilerine seminer veriliyor. 

Şu ana kadar İslami İlimler Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Türker İnanoğlu İletişim Fakültesinde düzenlenen seminerlerde, bağımlılığın çeşitleri, nedenleri ve sonuçları hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. Ayrıca madde bağımlılığı, sigara, alkol ve teknoloji bağımlılığı gibi yaygın bağımlılıkların etkileri ve nasıl önlenebileceği konuları ele alındı. Öte yandan Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından da öğrencilere bilgilendirme yapıldı. 

Eğitim sonunda Karabük Üniversitesinde yeni eğitim görmeye başlayan yaklaşık 7 bin 500 öğrenci, bağımlıkla mücadeleye dair bilinçlendirilecek. 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow